GROM COMBAT GIRLS

O PROJEKCIE

GROM COMBAT GIRLS to projekt dla kobiet i dziewcząt, które chcą:

  • dzięki przyswojeniu technik samoobrony zwiększyć poczucie własnego bezpieczeństwa w sytuacjach zagrożenia, takich jak m.in.: napad na ulicy, w autobusie, podczas wieczornego biegania w parku czy nocnego powrotu do domu,
  • doskonalić lub nauczyć się stawiać granice i egzekwować ich przestrzeganie,
  • ulepszyć lub zdobyć umiejętności przeciwdziałania i reagowania w sytuacji agresji fizycznej, psychicznej i werbalnej, wobec siebie i wobec osób z otoczenia,
  • udoskonalić swoje umiejętności rozwiązywania konfliktów z poszanowaniem własnego zdania i z dbałością o własne bezpieczeństwo emocjonalne i fizyczne,
  • udoskonalić swoje umiejętności rozwiązywania konfliktów z poszanowaniem własnego zdania i z dbałością o własne bezpieczeństwo emocjonalne i fizyczne,
  • wiedzieć jak zachować się w innych niebezpiecznych sytuacjach, takich jak m.in.: atak terrorystyczny lub znalezienie się w roli zakładnika,
  • poprawić swoją kondycję fizyczną oraz kształtować odporność psychiczną,
  • wiedzieć jak udzielić pierwszej pomocy sobie i innym
  • zwiększyć poczucie wpływu na rzeczywistość, poczucie własnej skuteczności, siły i sprawstwa
  • z powodzeniem realizować wyznaczone cele, kontrolować stres i oswoić strach.

Zachęcamy Cię, abyś osobiście doświadczyła tego, co proponujemy w ramach projektu GROM COMBAT GIRLS. Udział w dwóch pierwszych treningach jest bezpłatny. W tym czasie będziesz mogła zobaczyć kim jesteśmy, w jaki sposób i z jaką energią pracujemy. Sama ocenisz czy nasza propozycja odpowiada Twoim oczekiwaniom i potrzebom. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółowym opisem projektu dostępnym w zakładce ZAJĘCIA.

Do systemowego podejścia w kontekście działań szkoleniowych zainspirował nas Leszek Drewniak i stworzony przez niego GROM COMBAT SYSTEM

ZAJĘCIA

W ramach projektu GROM COMBAT GIRLS proponujemy uczestniczkom unikalny cykl zajęć z samoobrony w sytuacjach zagrażających ich życiu lub zdrowiu. Całość szkolenia składa się z czterech następujących po sobie etapów. Warunkiem uczestnictwa w kolejnym etapie jest ukończenie etapów wcześniejszych.

ETAP I - biały (początkujący) - trwa 3 miesiące

Trwa najkrócej i służy zapoznaniu się z założeniami GROM COMBAT GIRLS. Jest to również czas na wzmocnienie swojego ciała i ducha - przygotowanie się do specyficznej pracy na treningach. Już na tym etapie uczestniczki nabywają umiejętności i przyswajają skuteczne techniki radzenia sobie z napastnikiem, które ćwiczone są w bezpiecznie zaaranżowanych scenariuszach sytuacji zagrożenia.

więcej

ETAP II - zielony (średniozaawansowany) - trwa 6 miesięcy

Jest to etap bazujący na umiejętnościach, które uczestniczki nabyły w pierwszych trzech miesiącach treningów i służy do ich rozwinięcia oraz udoskonalenia. Kursantki mające już bazę wydolnościową, siłową oraz techniczną, poznają bardziej zaawansowane techniki wykorzystywane również do obrony w bardzo bliskim dystansie, tzn. w sytuacji przytrzymywania lub szarpania przez napastnika.

więcej

Etap III - granatowy (zaawansowany) - trwa 12 miesięcy

Jest to okres rozwoju nabytych umiejętności. Z jednej strony uczestniczki poznają nowe techniki i warianty ich zastosowania, z drugiej strony scenariusze zadań są bardziej rozbudowane, pozwalając kursantkom ćwiczyć przy dużym stresie, zmęczeniu, presji. Każda z uczestniczek uczy się na tym etapie wykorzystywania siły napastnika oraz wykorzystywania popełnionych przez niego błędów – tak, by jak najszybciej zneutralizować zagrożenie.

więcej

ETAP IV - brązowy (ekspert) - trwa 12 miesięcy

Etap ten nie posiada określonych ram czasowych, lecz trwa nie krócej niż rok. Przeznaczony jest dla dziewcząt i kobiet, które przeszły poprzednie etapy kursu. Jest to czas, gdzie największy wpływ na kierunek swojego rozwoju w systemie GROM COMBAT GIRLS ma sama uczestniczka, z którą, pod okiem instruktora, indywidualnie układany jest program tego etapu szkolenia. Uczestniczki etapu Ekspert mogą brać udział w zajęciach w grupach mieszanych oraz grupach męskich GROM COMBAT SYSTEM, występują już w roli mentora dla kursantek o mniejszym doświadczeniu. Uczestniczka może poprzestać na tym etapie, jak również może rozpocząć kurs instruktorski GROM COMBAT GIRLS.

więcej

INSTRUKTORZY

Dla rodziców Dla dzieci

GROM COMBAT GIRLS to projekt realizowany przez ludzi, którzy od wielu lat angażują się w działania mające na celu przekazanie innym umiejętności samoobrony w sytuacjach zagrażających życiu i zdrowiu, jak również troskę o ich rozwój osobisty. Projekt został przygotowany specjalnie dla kobiet w oparciu o techniki i rozwiązania stosowane w GROM COMBAT SYSTEM.

BARTOSZ GAGUCKI

Instruktor GROM COMBAT GIRLS. Chief Instructor GROM COMBAT SYSTEM.
Odpowiedzialny za koordynację procesu szkoleniowego GCS oraz GCG.
Autor projektu GROM COMBAT KIDS.

Instruktor Karate Shotokan. Trenował sztuki walki od 13 roku życia (AIKIDO, KARATE, JU-JITSU i JUDO). Instruktor Strzelectwa Sportowego.

Przeszedł trening techniczno-metodyczny prowadzony przez płk. Leszka Drewniaka. Szkolony przez niego w trakcie kursu instruktorskiego, jak i w trakcie procesu mentorskiego. Od 2002 roku współprowadził z Leszkiem Drewniakiem zajęcia w ramach Ośrodka Szkolenia Fundacji Byłych Żołnierzy Jednostek Specjalnych GROM. Od lutego 2007 roku kontynuuje podjętą z Leszkiem Drewniakiem pracę nad wdrożeniem systemu GROM COMBAT w kolejnych przestrzeniach rynku szkoleniowego. Twórca idei Seminarium Drewniak i współautor kolejnych edycji.

PIOTR FADEREWSKI

Instruktor GROM COMBAT GIRLS i GROM COMBAT SYSTEM.

Od kilkunastu lat nieprzerwanie związany z systemem GROM COMBAT.
Uczeń płk. Leszka Drewniaka, Bartosza Gaguckiego i Jacka Kowalika.

W przeszłości trenował kick-boxing.

Mgr inż. o specjalności Inżynieria Materiałowa.

MAREK HIŻ

Instruktor GROM COMBAT SYSTEM i GROM COMBAT GIRLS.

Z systemem GROM COMBAT związany od 2009 roku.
Uczeń Jacka Kowalika i Bartosza Gaguckiego. 

Posiada wykształcenie techniczne i ekonomiczne. Zawodowo związany z branżą motoryzacyjną.

Jachtowy i motorowodny sternik morski. Motocyklista, biegacz, narciarz, nurek.
Tata dwójki nastolatków.

MATEUSZ JANKOWSKI

Instruktor GROM COMBAT GIRLS (oraz GCS i GCK).

Magister pedagogiki specjalnej o specjalności „Pedagogika resocjalizacyjna z profilaktyką społeczną”. Instruktor sportu: samoobrony i walki wręcz.
Ukończył kurs „Train the trainer” (UOUW).

Przeprowadził kilkaset godzin warsztatów dotyczących tematyki bezpieczeństwa, samoobrony i efektywnej komunikacji dla dzieci, młodzieży i rodziców. Współprowadzi warsztaty z zakresu bezpieczeństwa oraz związane z tematyką przemocy i agresji. Opracował program antyprzemocowy dla sprawców przemocy domowej. Prowadzi warsztaty z profilaktyki uzależnień i zachowań ryzykownych w młodzieżowych ośrodkach wychowawczych, zakładach poprawczych, domach dziecka i schroniskach dla nieletnich. Pracuje jako wychowawca/motywator grupy młodzieży w projekcie Aktywny Rozwój, realizowanym przez OPS Ursynów.

Członek Kadry Narodowej Juniorów w kolarstwie szosowym. Uczestnik biegów przełajowych (Survival Race, Runmageddon), zawodów w narciarstwie zjazdowym. Trenował także boks i brazylijskie jiu-jitsu.

Kpt. ZENON RZEPLIŃSKI

Instruktor GROM COMBAT GIRLS i GROM COMBAT SYSTEM.

Ukończył WSWL we Wrocławiu. Służył w 1. Samodzielnym Batalionie Szturmowym, gdzie był instruktorem walki wręcz.

Służył w JW GROM.

SZKOLENIA SPECJALISTYCZNE

W ramach GROM COMBAT GIRLS organizowane są tematyczne warsztaty specjalne, na które zapraszamy zarówno uczestniczki szkolenia GCG, jak i panie spoza grupy. Szkolenia realizowane są cyklicznie, terminy będą publikowane na stronie oraz ogłaszane w formie wydarzenia na facebook’u.

 

Stawianie granic i taktyka w sytuacji agresji

więcej

Zajęcia strzeleckie

więcej

Samoobrona w przypadku ataku z użyciem noża i pałki

więcej

Szkolenie z zakresu przetrwania w sytuacji zakładniczej

więcej

Techniki radzenia sobie ze stresem

więcej

PIERWSZA POMOC PRZEDMEDYCZNA

więcej

JAZDA DEFENSYWNA SAMOCHODEM

więcej

Jak się odżywiać i regenerować

więcej

KALENDARZ WYDARZEŃ

KONTAKT

BARTOSZ GAGUCKI

tel.: 793 112 811

b.gagucki@gromcombatsystem.pl

GROM COMBAT SYSTEM

Strumykowa 29c/606

03-138 Warszawa