GROM COMBAT GIRLS

O PROJEKCIE

GROM COMBAT GIRLS to projekt dla kobiet i dziewcząt, które chcą:

  • dzięki przyswojeniu technik samoobrony zwiększyć poczucie własnego bezpieczeństwa w sytuacjach zagrożenia, takich jak m.in.: napad na ulicy, w autobusie, podczas wieczornego biegania w parku czy nocnego powrotu do domu,
  • doskonalić lub nauczyć się stawiać granice i egzekwować ich przestrzeganie,
  • ulepszyć lub zdobyć umiejętności przeciwdziałania i reagowania w sytuacji agresji fizycznej, psychicznej i werbalnej, wobec siebie i wobec osób z otoczenia,
  • udoskonalić swoje umiejętności rozwiązywania konfliktów z poszanowaniem własnego zdania i z dbałością o własne bezpieczeństwo emocjonalne i fizyczne,
  • udoskonalić swoje umiejętności rozwiązywania konfliktów z poszanowaniem własnego zdania i z dbałością o własne bezpieczeństwo emocjonalne i fizyczne,
  • wiedzieć jak zachować się w innych niebezpiecznych sytuacjach, takich jak m.in.: atak terrorystyczny lub znalezienie się w roli zakładnika,
  • poprawić swoją kondycję fizyczną oraz kształtować odporność psychiczną,
  • wiedzieć jak udzielić pierwszej pomocy sobie i innym
  • zwiększyć poczucie wpływu na rzeczywistość, poczucie własnej skuteczności, siły i sprawstwa
  • z powodzeniem realizować wyznaczone cele, kontrolować stres i oswoić strach.

Zachęcamy Cię, abyś osobiście doświadczyła tego, co proponujemy w ramach projektu GROM COMBAT GIRLS. Udział w dwóch pierwszych treningach jest bezpłatny. W tym czasie będziesz mogła zobaczyć kim jesteśmy, w jaki sposób i z jaką energią pracujemy. Sama ocenisz czy nasza propozycja odpowiada Twoim oczekiwaniom i potrzebom. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółowym opisem projektu dostępnym w zakładce ZAJĘCIA.

Do systemowego podejścia w kontekście działań szkoleniowych zainspirował nas Leszek Drewniak i stworzony przez niego GROM COMBAT SYSTEM

ZAJĘCIA

W ramach projektu GROM COMBAT GIRLS proponujemy uczestniczkom unikalny cykl zajęć z samoobrony w sytuacjach zagrażających ich życiu lub zdrowiu. Całość szkolenia składa się z czterech następujących po sobie etapów. Warunkiem uczestnictwa w kolejnym etapie jest ukończenie etapów wcześniejszych.

ETAP I - biały (początkujący) - trwa 3 miesiące

Trwa najkrócej i służy zapoznaniu się z założeniami GROM COMBAT GIRLS. Jest to również czas na wzmocnienie swojego ciała i ducha - przygotowanie się do specyficznej pracy na treningach. Już na tym etapie uczestniczki nabywają umiejętności i przyswajają skuteczne techniki radzenia sobie z napastnikiem, które ćwiczone są w bezpiecznie zaaranżowanych scenariuszach sytuacji zagrożenia.

więcej

ETAP II - zielony (średniozaawansowany) - trwa 6 miesięcy

Jest to etap bazujący na umiejętnościach, które uczestniczki nabyły w pierwszych trzech miesiącach treningów i służy do ich rozwinięcia oraz udoskonalenia. Kursantki mające już bazę wydolnościową, siłową oraz techniczną, poznają bardziej zaawansowane techniki wykorzystywane również do obrony w bardzo bliskim dystansie, tzn. w sytuacji przytrzymywania lub szarpania przez napastnika.

więcej

Etap III - granatowy (zaawansowany) - trwa 12 miesięcy

Jest to okres rozwoju nabytych umiejętności. Z jednej strony uczestniczki poznają nowe techniki i warianty ich zastosowania, z drugiej strony scenariusze zadań są bardziej rozbudowane, pozwalając kursantkom ćwiczyć przy dużym stresie, zmęczeniu, presji. Każda z uczestniczek uczy się na tym etapie wykorzystywania siły napastnika oraz wykorzystywania popełnionych przez niego błędów – tak, by jak najszybciej zneutralizować zagrożenie.

więcej

ETAP IV - brązowy (ekspert) - trwa 12 miesięcy

Etap ten nie posiada określonych ram czasowych, lecz trwa nie krócej niż rok. Przeznaczony jest dla dziewcząt i kobiet, które przeszły poprzednie etapy kursu. Jest to czas, gdzie największy wpływ na kierunek swojego rozwoju w systemie GROM COMBAT GIRLS ma sama uczestniczka, z którą, pod okiem instruktora, indywidualnie układany jest program tego etapu szkolenia. Uczestniczki etapu Ekspert mogą brać udział w zajęciach w grupach mieszanych oraz grupach męskich GROM COMBAT SYSTEM, występują już w roli mentora dla kursantek o mniejszym doświadczeniu. Uczestniczka może poprzestać na tym etapie, jak również może rozpocząć kurs instruktorski GROM COMBAT GIRLS.

więcej

OŚRODKI

SZKOŁA PODSTAWOWA NR 340

SP nr 340 mieści się na warszawskim Ursynowie, przy ulicy Lokajskiego 3.

Pokaż plan zajęć

SZKOŁA PODSTAWOWA NR 330

SP nr 330 mieści się na warszawskim Ursynowie, przy ulicy Mandarynki 1.

Pokaż plan zajęć

VI LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. TADEUSZA REYTANA

VII LO mieści się na warszawskim Mokotowie, przy ulicy Wiktorskiej 30/32.

Pokaż plan zajęć

DOM KULTURY ŚWIT

Dom Kultury Świt mieści się na warszawskim Bródnie, przy ulicy Wysockiego 11.

Projekt GROM COMBAT GIRLS realizowany jest tu od 2014 roku.

Pokaż plan zajęć

VII OGRÓD JORDANOWSKI

VII Ogród Jordanowski mieści się na warszawskiej Pradze Północ, przy ulicy Namysłowskiej 21

Pokaż plan zajęć

ZESPÓŁ BASENÓW KRYTYCH NAMYSŁOWSKA

Pływalnia mieści się na warszawskiej Pradze Północ, przy ulicy Namysłowskiej 8.

Pokaż plan zajęć

BIAŁOŁĘCKI OŚRODEK SPORTU

BOS mieści się na warszawskiej Białołęce, przy ulicy Światowida 56.

Pokaż plan zajęć

OSIR MOKOTÓW

Pływalnia mieści się na warszawskim Mokotowie, przy ulicy Namysłowskiej 2A.

Pokaż plan zajęć

INSTRUKTORZY

Dla rodziców Dla dzieci

GROM COMBAT GIRLS to projekt realizowany przez ludzi, którzy od wielu lat angażują się w działania mające na celu przekazanie innym umiejętności samoobrony w sytuacjach zagrażających życiu i zdrowiu, jak również troskę o ich rozwój osobisty. Projekt został przygotowany specjalnie dla kobiet w oparciu o techniki i rozwiązania stosowane w GROM COMBAT SYSTEM.

BARTOSZ GAGUCKI

Instruktor GROM COMBAT GIRLS. Chief Instructor GROM COMBAT SYSTEM.
Odpowiedzialny za koordynację procesu szkoleniowego GCS oraz GCG.
Autor projektu GROM COMBAT KIDS.

Instruktor Karate Shotokan. Trenował sztuki walki od 13 roku życia (AIKIDO, KARATE, JU-JITSU i JUDO). Instruktor Strzelectwa Sportowego.

Przeszedł trening techniczno-metodyczny prowadzony przez płk. Leszka Drewniaka. Szkolony przez niego w trakcie kursu instruktorskiego, jak i w trakcie procesu mentorskiego. Od 2002 roku współprowadził z Leszkiem Drewniakiem zajęcia w ramach Ośrodka Szkolenia Fundacji Byłych Żołnierzy Jednostek Specjalnych GROM. Od lutego 2007 roku kontynuuje podjętą z Leszkiem Drewniakiem pracę nad wdrożeniem systemu GROM COMBAT w kolejnych przestrzeniach rynku szkoleniowego. Twórca idei Seminarium Drewniak i współautor kolejnych edycji.

PIOTR FADEREWSKI

Instruktor GROM COMBAT GIRLS i GROM COMBAT SYSTEM.

Od kilkunastu lat nieprzerwanie związany z systemem GROM COMBAT.
Uczeń płk. Leszka Drewniaka, Bartosza Gaguckiego i Jacka Kowalika.

W przeszłości trenował kick-boxing.

Mgr inż. o specjalności Inżynieria Materiałowa.

MAREK HIŻ

Instruktor GROM COMBAT SYSTEM i GROM COMBAT GIRLS.

Z systemem GROM COMBAT związany od 2009 roku.
Uczeń Jacka Kowalika i Bartosza Gaguckiego. 

Posiada wykształcenie techniczne i ekonomiczne. Zawodowo związany z branżą motoryzacyjną.

Jachtowy i motorowodny sternik morski. Motocyklista, biegacz, narciarz, nurek.
Tata dwójki nastolatków.

ANDRZEJ BARCZEWSKI

VI Dan Karate Shotokan

Ukończył wydział Pedagogiki UW oraz studia podyplomowe - trenera II klasy.

Trenuje od 1979 roku. Jego pierwszym trenerem był Staszek Conder. W 1980 r. został zaproszony do treningów w klubie „Za Żelazną Bramą”, w którym trenował pod okiem sensei Pawła Rafalskiego i sensei Leszka Drewniaka. Od 1981 do 1998 roku, jako zawodnik klubu, wielokrotnie uczestniczył i zdobywał medale w Mistrzostwach Polski. Na początku lat 90. został wyznaczony przez Leszka Drewniaka na pierwszego trenera kadry zawodniczej Uniwersyteckiego Klubu Karate przy AZS UW. Następnie, w 1998 roku, założył własny klub NAUKA KARATE-DO SHOTOKAN, w którym uczy, doskonali i wychowuje kolejne pokolenia karateków. Wciąż rozwija się zdobywając kolejne stopnie mistrzowskie, a także doskonaląc swoją wiedzę podczas staży ze znanymi trenerami. Pracował m.in. z: hanshi K. Funakoshi IX Dan, sensei Ivanem Packiem VI Dan, Antonio Seba Oliva VII Dan, a także z Mistrzami Świata w kumite Robertem Gomisem i Christophem Pinna.

Praca z młodzieżą i dorosłymi przynosi efekty w postaci medali zdobywanych w zawodach różnej rangi. Największe osiągnięcia w pracy trenerskiej to zdobycie przez zawodników klubu wielu tytułów Mistrzów Świata. Wywalczyli oni m.in. dwa złote medale w Mistrzostwach Świata FSKA Crawley w Anglii oraz trzy złote medale w Mistrzostwach Świata FSKA Lido di Jesolo we Włoszech.

Wiele lat prowadził treningi na ul. Bokserskiej dla zaprzyjaźnionego klubu. Prowadził również staże w Lublinie, Kowarach i szwedzkim Malmo. Nie odmawia współpracy z małymi klubami.

Aktualnie, obok prowadzenia treningów, pracuje w szkole podstawowej. 

Posiada rozległe zainteresowania. W ramach poszerzania kompetencji ukończył kursy z zakresu pedagogiki i psychologii. 

SZKOLENIA SPECJALISTYCZNE

W ramach GROM COMBAT GIRLS organizowane są tematyczne warsztaty specjalne, na które zapraszamy zarówno uczestniczki szkolenia GCG, jak i panie spoza grupy. Szkolenia realizowane są cyklicznie, terminy będą publikowane na stronie oraz ogłaszane w formie wydarzenia na facebook’u.

 

Stawianie granic i taktyka w sytuacji agresji

więcej

Zajęcia strzeleckie

więcej

Samoobrona w przypadku ataku z użyciem noża i pałki

więcej

Szkolenie z zakresu przetrwania w sytuacji zakładniczej

więcej

Techniki radzenia sobie ze stresem

więcej

PIERWSZA POMOC PRZEDMEDYCZNA

więcej

JAZDA DEFENSYWNA SAMOCHODEM

więcej

Jak się odżywiać i regenerować

więcej

KALENDARZ WYDARZEŃ

KONTAKT

BARTOSZ GAGUCKI

tel.: 793 112 811

b.gagucki@gromcombatsystem.pl

GROM COMBAT SYSTEM

Strumykowa 29c/606

03-138 Warszawa