Szkolenia odbywają się w trzech trybach:
-
Zajęcia cykliczne GROM COMBAT KIDS rozwijające cechy fizyczne uczestnika. Podnoszą jego sprawność fizyczną. Dają mu umiejętności w zakresie zachowania w sytuacji agresji ze strony rówieśnika i osoby starszej. Rozwijają zdolność emocjonalną do przełamywania własnych słabości. Budują umiejętności pracy w zespole, odpowiedzialności za innych, zdolności do ponoszenia konsekwencji własnych działań.
Realizowane są dwa razy w tygodniu w grupach rówieśniczych.
-
Zajęcia seminaryjne - w zakresie specjalizacji (np. pierwsza pomoc przedmedyczna, terenoznawstwo, strzelectwo, survival) z elementami warsztatów z kompetencji miękkich. Kształtują umiejętności specjalne na poziomie dostosowanym do wieku. Tworzą podstawę dla pogłębionych szkoleń, które odbywają się podczas obozów. Dają narzędzia komunikacji dzieci z rówieśnikami i dorosłymi. Stanowią płaszczyznę wspólnych doświadczeń dla dzieci i rodziców. Tworzą możliwość dalszego pogłębiania i doskonalenia umiejętności w ramach aktywności dzieci z rodzicami.
Realizowane są 4-5 razy w roku w weekendy.
-
Zajęcia warsztatowe dające kompetencje istotne dla i ze względu na funkcjonowanie w grupie. Dają narzędzia zachowania w trudnych sytuacjach w oparciu o własne umiejętności i współpracę w grupie. Budują kompetencje rozwiązywania sporów, asertywności w komunikacji z innymi, dochodzenia do porozumienia w trudnych sytuacjach. Dotyczą takich aktywności jak: zachowanie w sytuacji agresji rówieśniczej, stawianie granic w sytuacji wywieranej presji, ale również ewakuacja w trakcie pożaru i alarmu bombowego, zachowanie w sytuacji napaści zbrojnej na obiekt czy udzielanie pierwszej pomocy.
Realizowane są w zespole rówieśniczym – najczęściej w zespole klasowym.